„Bajka do potęgi”

W ramach projektu

„Bajka do potęgi”….

realizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną Łódź-Bałuty, klasy: 4e, 5a, 6a, 6c uczestniczyły w zajęciach zorganizowanych przez Filię nr 18, ul. Wodnika 7.

Uczniowie usłyszeli bajki: „O czerwonym Kapturku”, „O Królewnie Śnieżce” i „O Jasiu  i Małgosi” z ukrytymi w nich zadaniami matematycznymi, które należało rozwiązać, aby poznać dalsze losy bohaterów. Wszyscy świetnie się bawili, a przy tym wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami z zakresu arytmetyki i geometrii.

Na zakończenie uczniowie wzięli udział w konkursie na najciekawszą ilustrację znanej bajki za pomocą liczb, symboli i figur geometrycznych. Jego rozstrzygnięcie odbędzie się pod koniec grudnia.

Trzymamy kciuki za naszych uczniów J