Projekt psychoedukacyjny

„Wirtualne życie Realne konsekwencje
– szanuj siebie i innych w sieci” –
projekt psychoedukacyjny
z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu 2018

Przypominam o trwającym konkursie dla uczniów klas I-III na stwórzenie tablicę lub gazetki klasowej o bezpieczeństwie dzieci w sieci. Warto by każda klasa miała swój udział w świętowaniu Dnia Bezpiecznego Internetu w naszej społeczności szkolnej. Można stworzyć plakaty o bezpieczeństwie w sieci, kodeks sieciaka, zrobić wystawę prac obrazujących aktywność dzieci w wirtualnym świecie… i wiele więcej. Wszystko zależy od Was – forma i technika. Liczy się kreatywność i dobra zabawa!

Zgłoszenia klas są przyjmowane na adres psychologsp184@gmail.com lub za pośrednictwem Librusa do dnia 26 lutego 2018

TERMIN: prezentacji tablicy/ gazetki: 28 luty 2018

Każda klasa dostanie zaświadczenie o udziale  w obchodzach DBI 2018,
a trzy najlepsze projekty zostaną nagrodzone 🙂

Izabela Szafarczyk

psycholog, koordynator projektu

„Wirtualne życie Realne konsekwencje – szanuj siebie i innych w sieci” –
projekt psychoedukacyjny z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu 2018

Przypominam o trwającym konkursie dla uczniów klas 4 – 7 na opis swojej historii z Internetu. Ilu ludzi, tyle jest historii do poznania. Dziś zachęcam Was do opowiedzenia o swoich doświadczeniach z aktywności w wirtualnym świecie.

• Robisz w sieci coś pozytywnego? Dzięki sieci realizujesz swoje hobby? Prowadzisz bloga, fanpage`a lub masz swoją stronę lub kanał na YT?
  • Znasz interesująca osobę działająca w sieci, która jest wzorem dla nastolatków? A może jeszcze coś innego Ciebie fascynuje w sieci?
  • Radzisz sobie w sieci z problemami? Byłeś w sytuacji związanej z zagrożeniem internetowym? Podziel się swoim doświadczeniem, opisz sytuację i jej efekty? Powiedz jak poradziłeś sobie z tym wszystkim?

Opisz swoją historię w dowolnej formie i technice.

Podpisaną pracę oddaj do pokoju 102A lub wyślij na adres – psychologsp184@gmail.com

Termin: 28 luty 2018

Każdy uczestnik dostanie zaświadczenie o udziale  w obchodzach DBI 2018,
a trzy najlepsze projekty zostaną nagrodzone 🙂
Najlepsze prace (za zgodą autorów i ich rodziców)
zostaną opublikowane przez Towarzystwo Wiedzy Psychologicznej „START”.

Izabela Szafarczyk

psycholog, koordynator projektu