Pływalnia

Pływalnia szkolna „SYRENKA”

KIEROWNIK PŁYWALNI:

p. DANUTA SAKTURA

Informujemy, że pływalnia  czynna jest do dnia 19 czerwca br. (włącznie).

Zapraszamy ponownie od września

Zajęcia z pływania w ramach godzin szkolnych na pływalni „Syrenka” przy Szkole Podstawowej nr 184

Pływalnia „Syrenka” funkcjonuje od 1993 roku W  roku 2007 przeszła gruntowny remont.

Zajęcia nauki i doskonalenia pływania odbywają się dla wszystkich klas 1-6 Szkoły Podstawowej 184 w ramach 1 godziny wychowania fizycznego w tygodniu.

Uzyskanie karty pływackiej.

Uczniowie, którzy chcą rozwijać swoje zainteresowania pływackie mają możliwość uczestniczenia w dodatkowych zajęciach Szkolnego Koła Pływackiego „Kadry Szkoły”, Szkolnego Koła WOPR.

Realizowane są liczne innowacje pedagogiczne wdrażane przez nauczycieli pływania. Ich zasadniczym celem jest wyłonienie dzieci uzdolnionych sportowo. Najlepsi pływacy uczestniczą też w zajęciach Uczniowskiego Klubu Sportowego Aquarius, który bierze udział w licznych zawodach organizowanych przez ŁOZP, PZP.

Na pływalni „Syrenka” odbywają się cykliczne zawody organizowane przez nauczycieli pływania:

• Mistrzostwa Szkoły w Pływaniu
  • Pływający Radogoszcz
  • Mistrzostwa klas z rozszerzonym pływaniem

Nauczyciele pływania dają przykład swoim uczniom, startując w konkurencjach pływackich i biegowych czy triatlonowych.