Projekty świetlicy

      Świetlica szkolna przystąpiła do realizacji zadań w ramach projektu ” Magiczna moc bajek” Stworzyliśmy kącik projektowy, uczymy się hymnu pt. „Magiczna moc bajek”.
Wspólnymi siłami uszyliśmy maskotkę, którą nazwaliśmy Molik, będzie ona nam towarzyszyła w dalszych działaniach. Obchodziliśmy ” Dzień uśmiechu „. Przeczytaliśmy książkę Pana Poety „Kruk co kracze pokrakanie”.
Rozmawialiśmy na temat szacunku i inności. Przygotowaliśmy kartki z życzeniami dla seniorów.Na podstawie książki J. Chmielewskiej ” Niebieska niedźwiedzica „rozmawialiśmy o tolerancji i nietolerancji.Obejrzeliśmy dobranocki z dawnych lat. Bardzo spodobał nam się Reksio bohater troszczący się o mieszkańców wiejskiego podwórka.
Zrealizowaliśmy moduł VII „Piękno i ochrona przyrody”
Uczniowie naszej szkoły w ramach projektu czytelniczego:
• Zapoznali się z zasadami segregacji śmieci
• Obejrzeli film edukacyjny związany z dbaniem o naszą planetę
• Wykonali prace plastyczne „Dbamy o ziemię”
• Wzięli udział w akcji „Sprzątanie ziemi” – uporządkowali teren wokół szkoły
• Obejrzeli bajkę z dawnych lat „Trzy misie”
      Zrealizowaliśmy 2 moduł pt. „Przyjaźń”.
Świętowaliśmy Dzień Życzliwości. Stworzyliśmy Dekalog Przyjaźni. Rozmawialiśmy na temat Praw Dziecka. Zaprzyjaźniliśmy się z Kubusiem Puchatkiem. Przeczytaliśmy książkę B. Gawryluk „Dzok. Legenda o psiej wierności”. Rozmawialiśmy o oddaniu i wierności. Zaprosiliśmy do czytania książek swoich rodziców.
Spotkanie z Surdopedagogiem.
Dzieciaki na zajęciach świetlicowych wyjaśniały co oznacza słowo „inność”, „czy inny znaczy gorszy?” na podstawie baśni „Brzydkie kaczątko”. Obejrzeli bajkę z dawnych lat „Kot Filemon” . Odbyło się spotkanie z surdopedagogiem, który opowiedział o życiu osób niedosłyszących oraz niesłyszących i zapoznał nas z alfabetem i językiem migowym. Pani Wiesia przeczytała uczniom książkę pt. „Wróbel, co oćwierkał sąsiadów” Pana Poety i wyjaśniła dlaczego powinniśmy tolerować innych.
Spotkanie z pracownikiem schroniska dla zwierząt.
W środę, 2 marca w naszej szkole odbyło się spotkanie z pracownikiem schroniska dla zwierząt. Podczas spotkania, uczniowie wzbogacili swoją wiedzę na temat psów i kotów. Dzieci dowiedziały się jak należy dbać o zwierzęta, jak prawidłowo opiekować się pupilami w domu, czym je karmić, jakim miejscem jest schronisko oraz jak można pomóc zwierzętom tam mieszkającym. Spotkaniu towarzyszyło przekazanie zebranych przez dzieci darów dla bezdomnych zwierząt, część z zebranej karmy zostanie przekazana dla ukraińskich zwierząt. Pani Monika w ramach projektu „Międzynarodowa moc bajek” przeczytała uczniom książkę o zwierzętach. Dziękujemy wszystkim rodzicom i dzieciom za udział w zorganizowanej zbiórce dla zwierząt ze schroniska.
„Dobre maniery i kultura”
• Co to jest savoir – vivre, rozmowa na podstawie opowiadania Grzegorza Kasdepke
• „Magiczne słowa i gesty” – kalambury
• Spotkanie z surdopedagogiem – nauka migania magicznych słów: proszę, dziękuję, przepraszam
• Dobranocki z dawnych lat „Miś Uszatek”
„Tradycja”
Uczniowie wykonali zadanie „Poznajemy nasz region”:
• Zapoznali się z legendą powstania Łodzi
• Poznali tradycje i zwyczaje naszego miasta
• Wykonali prace na temat „Symbole miasta Łodzi”; „Moje osiedle”
• Dobranocki z dawnych lat „Pyza na polskich dróżkach”