Nasze hobby

Stanisław Waga, klasa 7a

Stanisław Waga, uczeń klasy 7a, trenuje tenis ziemny od czterech lat w klubie Start Łódź. W tym czasie wielokrotnie stawał na podium, zdobywając medale i puchary.
W dniach 14-15 maja odbyły się Letnie Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w tenisie ziemnym, w kategorii wiekowej do lat 14. To najważniejszy turniej tenisowy sezonu letniego w naszym województwie. Zawodnicy rywalizują w grze pojedynczej oraz w grze podwójnej. Staś Waga z klasy 6a wywalczył na mistrzostwach III miejsce w singlu i II miejsce w deblu. W ciągu 2 dni rozegrał sześć meczów, rywalizując z zawodnikami klubów z województwa łódzkiego. Brawo Staś!

Jan
Jan
Jan Leszczyński, klasa 8a

Nazywam się Jan Leszczyński, uczęszczam do klasy 8a. Moim hobby jest kolekcjonowanie kart Pokémon. Zbieram je od roku, a od czterech miesięcy uczestniczę w turniejach. Gra polega na zdobyciu sześciu kart nagrody. Wymaga to strategii i dobrej współpracy kart. Talia składa się z 60 kart, w tym kart typu Supporter, Item, Energy i Pokemon. Każda z nich odgrywa dużą rolę w rozgrywce. Turnieje mają 3 rangi; League Challenge, League Cup oraz Regionals. W Łodzi jedynym miejscem, w którym można zagrać jest sklep „Gralnia” na ul. Więckowskiego. Karty można zdobyć poprzez wymianę oraz kupno zestawów, takich jak paczki, boxy i talie. Aktualnie moja kolekcja liczy ponad 2000 kart z najnowszych rozszerzeń i perełek z 1999 roku.

Jan
Kacper Leszczyński, klasa 6f

Jestem Kacper Leszczyński z klasy 6f. Moje hobby to militaria. Interesuję się uzbrojeniem i umundurowaniem z czasów II Wojny Światowej. Oglądam wiele filmów dokumentalnych na ten temat. Od pół roku składam modele pojazdów wojskowych z tego okresu. Złożenie jednego modelu, w zależności od trudności zajmuje mi około 6 godzin. Modelarstwo uczy cierpliwości i dokładności. Moim ostatnim modelem jest niemiecki Sd.Kfz.251 „Hanomag”. Aktualnie chcę kupić i złożyć Panzerkampfwagena Aust-F. Kolekcjonuję również rzeczy związane z obronnością, np. maski gazowe, łuski i skrzynki nabojowe.

Kacper
 Sukces Aleksandra

17 października 2020 w Łodzi odbyły się zawody ligi szkolnej w judo. Aleksander Gorzeń – uczeń kl.6a zajął 2 miejsce w swojej kategorii wiekowej i wagowej. Otrzymał puchar i dyplom.
Życzymy dalszych sukcesów sportowych.
Sukces Stasia z 5a

W sobotę 7 września 2020 uczeń klasy Va Staś Waga brał udział w turnieju tenisowym Tenisowe pożegnanie lata, na kortach MKT Łódź. Staś zajął pierwsze miejsce w kategorii do 12 lat, wygrywając wszystkie mecze.
Staś trenuje tenis od dwóch lat w klubie tenisowym Start. W tym czasie brał udział w wielu turniejach zdobywając medale i puchary. Zwyciężył m. in. w klasyfikacji generalnej do lat 10, w turnieju Nordyński Cup 2019, organizowanym przez AZS Łódź. W swojej kategorii wiekowej, na zakończenie sezonu 2019 zajął 4 miejsce w województwie łódzkim.

Stas