Magiczna moc bajek

      Świetlica szkolna przystąpiła do realizacji zadań w ramach projektu ” Magiczna moc bajek” Stworzyliśmy kącik projektowy, uczymy się hymnu pt. „Magiczna moc bajek”.
Wspólnymi siłami uszyliśmy maskotkę, którą nazwaliśmy Molik, będzie ona nam towarzyszyła w dalszych działaniach. Obchodziliśmy ” Dzień uśmiechu „. Przeczytaliśmy książkę Pana Poety „Kruk co kracze pokrakanie”.
Rozmawialiśmy na temat szacunku i inności. Przygotowaliśmy kartki z życzeniami dla seniorów.Na podstawie książki J. Chmielewskiej ” Niebieska niedźwiedzica „rozmawialiśmy o tolerancji i nietolerancji.Obejrzeliśmy dobranocki z dawnych lat. Bardzo spodobał nam się Reksio bohater troszczący się o mieszkańców wiejskiego podwórka.
      Zrealizowaliśmy 2 moduł pt. „Przyjaźń”.
Świętowaliśmy Dzień Życzliwości. Stworzyliśmy Dekalog Przyjaźni. Rozmawialiśmy na temat Praw Dziecka. Zaprzyjaźniliśmy się z Kubusiem Puchatkiem. Przeczytaliśmy książkę B. Gawryluk „Dzok. Legenda o psiej wierności”. Rozmawialiśmy o oddaniu i wierności. Zaprosiliśmy do czytania książek swoich rodziców.