Szkolne Koło PCK

W tegorocznej edycji akcji: „Gorączka złota” nasza szkoła

zajęła 2 miejsce w Łodzi.

Zebraliście, drodzy uczniowie 246,90 kg złotych monet.

Wielkie dzięki i gratulacje dla najlepszych!!!

WYNIKI KONKURSU NA NAJLEPSZEGO ZBIERACZA
W RAMACH AKCJI PCK
„GORĄCZKA ZŁOTA”

Pozostałe klasy zebrały od 3 do 0,5 kg złotych monet
(oprócz 2 klas, które nie wzięły udziału w akcji).

Wszystkim uczniom bardzo dziękujemy za włączenie się w działania wolontariackie
a nieprzekonanych zachęcamy do podjęcia aktywności
w przyszłym roku szkolnym.

Gorączka złota

Opiekunowie SK PCK

Mariola Rżanek
Katarzyna Czarnecka

8 maja 2018 r.

WOLONTARIUSZE ŚWIĘTUJĄ!

8 maja 2018r. Zarząd Szkolnego Koła PCK wziął udział w obchodach Światowego Dnia PCK. Impreza odbywała się na rynku Manufaktury.
Braliśmy udział w konkursach. Oliwia wykazała się znajomością resuscytacji, inni wiedzą o higienie jamy ustnej. Udzieliliśmy też wywiadu do Melo Radia. Bawiliśmy się świetnie.

7 marca 2018 r.

W dniach 6, 7 marca Szkolne Koło PCK zorganizowało Kiermasz Wielkanocny dla rodziców i uczniów naszej szkoły.
Łącznie zebraliśmy ponad 550zł. Zebrane pieniądze przeznaczymy na opłatę pocztową przesyłek z darami dla dzieci z Madagaskaru.

Dziękujemy wszystkim za okazane serce.

Organizatorzy:

• Mariola Rżanek
  • Katarzyna Czarnecka
  • Małgorzata Nycz
  • Izabela Siedlecka

3 grudni 2017 r.

Szanowni Państwo.

Zapraszamy do włączenia się w akcję charytatywną pt. Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę. W tym roku zbieramy dla zwierząt z fundacji Niechciane i zapomniane:

– karmy dla kotów formy Butchers,
– karmy dla psów Dolina Noteci,
– żwirki dla kotów (najlepiej drewniane),
– zabawki dla kotów,
– podkłady higieniczne (takie jak dla ludzi),
– ręczniki papierowe,
– rękawiczki jednorazowe,
– płyny do podłóg.

Akcja będzie trwała do 19 stycznia 2018 r.

Dary zbieramy w klasach, zaś 19 stycznia przekazujemy je:

* w klasach 1-3 do p. Katarzyny Czarneckiej (sala 105c),
* w klasach 4-7 do pedagoga (pokój 102a).

Za ofiarność bardzo dziękujemy.

Szkolne Koło PCK

6 grudnia 2017 r.

Szanowni Państwo.

W naszej szkole od wielu lat działa Szkolne Koło PCK, którego nadrzędnym celem jest promowanie idei humanitaryzmu, niesienia bezinteresownej pomocy potrzebującym, tolerancji i poszanowania godności człowieka. Poprzez podejmowane działania, członkowie koła poszerzają swoją wiedzę, kształtują empatię, a także uczą się odpowiedzialności oraz przekonania, że nie zawsze z wykonanej pracy najważniejszy jest zysk materialny.
Uczestnictwo pozwala na włączenie uczniów do wolontariatu. Dobrze przygotowani członkowie SK PCK stanowią nieocenioną pomoc w organizowaniu życia szkoły. Ich aktywność ma szczególne znaczenie przy działalności na rzecz innych uczniów, najbliższego otoczenia i społeczności lokalnej. Dzięki akcjom podejmowanym przez opiekunów i członków szkolnych kół, dzieci i młodzież mogą rozwijać i realizować swoje zainteresowania, uczyć się współpracy w zespole, zawierać nowe znajomości i przyjaźnie, spędzać miło i aktywnie czas.
W naszej szkole podejmowanych jest szereg różnorodnych akcji charytatywnych, których adresatami są najczęściej dzieci chore oraz te z najuboższych rodzin. Wspieramy je swoim sercem, zyskując satysfakcję z pojawiających się uśmiechów na ich twarzach.

AKCJE CHARYTATYWNE, które były i są aktualnie:

1. Zbieranie nakrętek.
  2. Współpraca z Fundacją Dziewczynka z zapałkami – zbiórka zabawek dla dzieci.
  3. Kiermasz świąteczny – dochód z kiermaszu przeznaczony dla biednych zwierząt.
  4. W ramach Dnia Pluszowego Misia odbył się konkurs plastyczny w klasach I-III na najładniejszego misia. więcej
  5. W ramach Dnia Pluszowego Misia zbieraliśmy nowe misie oraz artykuły plastyczne dla dzieci hospitalizowanych – współpraca z Fundacją Mam Marzenie.
  6. Aktualnie prowadzimy akcję Miś Ratownik, której celem jest zbiórka używanych misiów. Zostaną one przekazane służbom ratowniczym, którym posłużą jako pomoce dydaktyczne w edukacji najmłodszych. Celem takich spotkań z dziećmi i młodzieżą jest udzielanie im wsparcia psychologicznego minimalizującego stres powstały w wyniku udziału w wypadkach komunikacyjnych, pożarach i innych niebezpiecznych zdarzeniach.

Misie można przynosić do 10 stycznia do sali 105c.

6 października 2017 r.
Szanowni Państwo.

Szkolne koło PCK rozpoczęło swoją działalność.

W roku szkolnym 2017/2018 zgodnie z oczekiwaniami lokalnej społeczności, zamierzamy podjąć współpracę z wieloma instytucjami, wspierając ich podopiecznych. Będziemy organizowali różnorodne akcje charytatywne adresowane do najbardziej potrzebujących.

Aktualnie prowadzimy akcję GORĄCZKA ZŁOTA.

Zachęcamy uczniów do włączenia się w zbiórkę monet 1,2 i 5 groszowych, które można przekazywać do puszek, znajdujących się w salach lekcyjnych. W ten sposób będziemy mogli dofinansować letni wypoczynek dla dzieci z najuboższych rodzin.

W szkole zbieramy także plastikowe nakrętki, które można składać do pojemnika przy wejściu do szkoły. Wszelkie informacje o podejmowanych działaniach będziemy Państwu na bieżąco przekazywać poprzez e-dziennik.

Jednocześnie przypominamy, że nadal trwają zapisy uczniów do SK PCK.
Po uiszczeniu opłaty 3 zł na znaczek u p. K.Czarneckiej (sala 105c), uczeń otrzymuje legitymację członkostwa.

Koordynatorzy SK PCK