Ferie w mieście dobiegły końca…

Ferie w mieście , ale my,  uczestnicy półkolonii ze Szkoły Podstawowej nr 184 wcale się nie nudziliśmy,

gdyż czekała na nas świetna zabawa i mnóstwo atrakcji. Pierwszego dnia poznawaliśmy  się przez różnego rodzaju gry.

Podczas ferii uczestniczyliśmy w różnorakich zajęciach, organizowanych na terenie szkoły oraz poza nią.

Poszliśmy do Muzeum Niepodległości na warsztaty pt. ,,Co wiesz o Moniuszce?”, odwiedziliśmy Centrum Dowodzenia Policji, w którym obserwowaliśmy zachowania kierowców i pieszych na naszych ulicach,  w Palanetarium szukaliśmy ,,Gwiazd i drogi mlecznej”.

W Centrum Dialogu Marka Edelmana zdobyliśmy wiedzę na temat wielokulturowości Łodzi, zwiedzaliśmy Teatr Wielki od kulis, na warsztatach kulinarnych w Restauracji Smakosz robiliśmy owocowe pizze,

W Muzeum Przyrodniczym  podziwialiśmy wystawę pt. „Zwierzęta i środowisko, czas

i przestrzeń”, ukazującą rozwój życia na Ziemi na przestrzeni dziejów.

Byliśmy również w Centrum Nauki Experymentarium,  w którym poznawaliśmy najbardziej skomplikowane zagadnienia poprzez zabawę.

Wychowawczynie były z nami w Sali zbaw ,,Fiku-Miku”, w której do woli mogliśmy korzystać ze zjeżdżalni na pontonach, toru saneczkowego , podłogi interaktywnej, fotobudki.

Dzięki współpracy z Fundacją ,,Gniazdo” mieliśmy również na terenie szkoły zorganizowane zajęcia z pierwszej pomocy:

1. ,,Co zrobisz gdy widzisz wypadek”,
  2. ,,Podstawowe zabiegi resuscytacyjne u osoby dorosłej”,
  3. ,,Podstawowe zabiegi resuscytacyjne u dziecka”,
  4. ,,Podstawowe zabiegi resuscytacyjne u niemowlęcia”,
  5. ,, Budowa torby R1. Tlenoterapia”,
  6. ,,Niebezpieczna ślizgawka”.

Dzięki temu, że mamy basen byliśmy świadkami akcji ratowniczej z wykorzystaniem sprzętu w tym:  boi SP, koła ratowniczego, pasa typu ,,Węgorz”, liny ratowniczej ,,Jamnik”, kajaka ratowniczego. Codziennie doskonaliliśmy naukę pływania.

Poznawaliśmy tajniki języka migowego – migaliśmy swoje imiona.

Podczas ferii nie mogliśmy zapomnieć o babciach i dziadkach. Bardzo się cieszyliśmy z seansów filmowych, na które wybraliśmy się z naszymi nauczycielkami-  oglądaliśmy filmy ,,Tajni i Fajni” oraz ,,Dr. Dolittle” .

Na zakończenie ferii otrzymaliśmy dyplomy. Czas dwóch tygodni wolnych od lekcji dla nas nie był nudny. Jesteśmy ciekawi co będziemy wspólnie robić za rok?