Dla przyszłych pierwszaków

Szanowni Rodzice,

rekrutacja do I klas w roku szkolnym 2022/2023 będzie odbywać się w
terminie:4 maja – 2 czerwca 2022 r. do godziny 15:00.
Prosimy jednak nie czekać do ostatniej chwili.
Każdy z Państwa musi zalogować się na platformie:
https://lodz.elemento.pl/elemento-parents/main.action
W przypadku dzieci obwodowych wypełniają Państwo zgłoszenie, natomiast spoza obwoduwniosek.
Gdy wydrukujecie już wszystkie dokumenty z platformy, pamiętajcie je podpisać i dostarczyć do szkoły.
Rodzice dzieci spoza obwodu szkoły proszeni są również o wydrukowanie załączników, które były dołączone do wniosku:
https://uml.lodz.pl/edukacja/dla-uczniow-i-rodzicow/nabor/nabor-do-szkol-podstawowych/ – pliki (na dole strony).
Zwracamy się z prośbą o wypełnienie dodatkowo naszej karty zgłoszenia:
Karta zgłoszenie dziecka obwodowego –>pobierz
Karta zgłoszenie dziecka spoza obwodu –>pobierz
Na stronie Urzędu Miasta Łodzi  znajdziecie Państwo szczegółowe informacje o rekrutacji.
W przypadku pytań prosimy o kontakt pod numerem telefonu:
42 6582401 lub kontakt@sp184.elodz.edu.pl
Sekretariat szkoły jest czynny codziennie w godz. 8.00- 15.30
Pozostałe terminy:
20 czerwca 2022 do godz. 12.00 – podanie przez komisję rekrutacyjną do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych.
21.06.2022 r. – 23.06.2022 r. do godz.15.00 – składanie przez rodziców kandydatów spoza obwodu zakwalifikowanych do danej szkoły pisemnych oświadczeń potwierdzających wolę przyjęcia.
27.06.2022 do godz. 12.00 – podanie przez komisję rekrutacyjną
do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych
i nieprzyjętych do szkoły pozaobwodowej.

SZKOŁA? – TO LUBIĘ

W oczekiwaniu na powrót do murów SP184, uczniowie z klas 4-8 napisali wiersze o szkole. Zachęcamy do zapoznania się z twórczością naszych podopiecznych!

wiersze

JĘZYKI W NASZEJ SZKOLE

Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie uczęszczają na zajęcia języków obcych.  W klasach 1-8 uczą się języka angielskiego, natomiast od klasy siódmej mają również do wyboru dodatkowy język – hiszpański lub niemiecki, którego uczą się przez dwa lata.

Dzieci i młodzież z przyjemnością biorą udział w różnych aktywnościach oraz konkursach związanych z językami, w których prezentują swoje zdolności.

Poniżej przedstawiamy umiejętności uczniów naszej szkoły w nagranych przez nich filmikach w języku angielskim, niemieckim i hiszpańskim. Oprócz zdolności językowych, uczniowie pokazali swoją kreatywność, pomysłowość, a także poczucie humoru. Zachęcamy do oglądania!

0. 7b promuje Deutsch
1. Wiktoria Jodełka z klasy 7d
2. Nadia Kaźmieczak z klasy 4b
3. Lena Kołodziejczyk z klasy 5b
4. Hanna Mitera i Marcelina Jarecka z klasy 7d – film w języku angielskim
5.Dominika Kaczmarek z klasy 7c – film w języku niemieckim
6.Martyna Jóźwiak i Wiktoria Zych z klasy 7d – film w języku hiszpańskim
7.Gabriela Gozdowiak z klasy 7c – film w języku niemieckim
8. Hanna Mitera i Marcelina Jarecka z klasy 7d – film w języku hiszpańskim
9.Piotr Rosiak z klasy 8c – film w języku niemieckim
10.Julia Koziczak z klasy 8a – film w języku hiszpańskim (nagrany w zeszłym roku szkolnym)
11.Absolwenci naszej szkoły, którzy dzięki swojemu filmikowi zajęli II miejsce w ogólnopolskim konkursie z języka hiszpańskiego „ELE en corto”
objętym honorowym patronatem Biura Radcy d/s Edukacji Ambasady Hiszpanii w Polsce:
Marta Gorzeń, Wiktoria Baraniak, Krystian Tubek i Wiktor Zaborniak
12.Absolwentka szkoły Marta Gorzeń – film w języku hiszpańskim

 

MUZYKA W NASZEJ SZKOLE

 

NASZA SZKOŁA OCZAMI UCZNIÓW 

W lutym uczniowie klas 1-8 wzięli udział w konkursie „Nasza szkoła” zorganizowanym przez Aleksandrę Jaśkiewicz i Magdalenę Janiak, mającym na celu promocję szkoły SP184.

Dzieci i młodzież przedstawiły w swoich pracach pozytywne aspekty naszej szkoły, które warto promować i rozpowszechniać w środowisku lokalnym. Uczniowie wykonali kolorowe plakaty, ulotki, makiety i napisali wesołe wierszyki dotyczące naszej placówki.

Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce: ex aequo Michalina i Marcelina Jareckie (klasa 4b i 7d), Zuzanna Kasierska (klasa 6b)

II miejsce: ex aequo Lena Kaczmarek (klasa 1d), Klementyna Kosiewicz (klasa 5a), Mikołaj Szewczyk (klasa 4a)

III miejsce: ex aequo Oliwier Cendrowski (klasa 4b), Pola Frączak (klasa 6b)

Wyróżnienia: ex aequo Wiktoria Jodełka (klasa 7d), Marianna Oberbecka (klasa 8a)

Nagrody dla naszych uczniów zostały zasponsorowane przez szkolną Radę Rodziców, za co bardzo dziękujemy!

Wszystkim uczestnikom gratulujemy pomysłowości, ciekawego podejścia do tematu i zdolności plastycznych!

Prace konkursowe uczniów naszej szkoły możecie podziwiać poniżej. Mamy nadzieję, że zachęcą Was one do przyjścia do naszej szkoły!