Dla przyszłych pierwszaków

Rekrutacja do klas pierwszych na rok szkolny 2021/2022 –> kliknij

Drogi przyszły Pierwszoklasisto i Rodzicu!
Zapraszamy do regularnego zaglądania na stronę naszej szkoły. Co dwa tygodnie będziemy umieszczać na niej ciekawostki o nas.
Zaczynamy 12 marca 2021r. pracami dzieci pt. Nasza szkoła.
19 marca będzie można posłuchać zespołu Fanaberia oraz szkolnego chóru.
9 kwietnia uczniowie zaprezentują swoje umiejętności językowe.
23 kwietnia będzie można wirtualnie pospacerować po naszej szkole.
7 maja zaprezentujemy ciekawostki ze świata przyrodniczego.
21 maja zapraszamy do zapoznania się z naszymi zajęciami pozalekcyjnymi.

JĘZYKI W NASZEJ SZKOLE

Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie uczęszczają na zajęcia języków obcych.  W klasach 1-8 uczą się języka angielskiego, natomiast od klasy siódmej mają również do wyboru dodatkowy język – hiszpański lub niemiecki, którego uczą się przez dwa lata.

Dzieci i młodzież z przyjemnością biorą udział w różnych aktywnościach oraz konkursach związanych z językami, w których prezentują swoje zdolności.

Poniżej przedstawiamy umiejętności uczniów naszej szkoły w nagranych przez nich filmikach w języku angielskim, niemieckim i hiszpańskim. Oprócz zdolności językowych, uczniowie pokazali swoją kreatywność, pomysłowość, a także poczucie humoru. Zachęcamy do oglądania!

1. Nadia Kaźmieczak z klasy 4b
2. Lena Kołodziejczyk z klasy 5b
3. Hanna Mitera i Marcelina Jarecka z klasy 7d – film w języku angielskim
4.Dominika Kaczmarek z klasy 7c – film w języku niemieckim
5.Martyna Jóźwiak i Wiktoria Zych z klasy 7d – film w języku hiszpańskim
6.Gabriela Gozdowiak z klasy 7c – film w języku niemieckim
7. Hanna Mitera i Marcelina Jarecka z klasy 7d – film w języku hiszpańskim
8.Piotr Rosiak z klasy 8c – film w języku niemieckim
9.Julia Koziczak z klasy 8a – film w języku hiszpańskim (nagrany w zeszłym roku szkolnym)
10.Absolwenci naszej szkoły, którzy dzięki swojemu filmikowi zajęli II miejsce w ogólnopolskim konkursie z języka hiszpańskiego „ELE en corto”
objętym honorowym patronatem Biura Radcy d/s Edukacji Ambasady Hiszpanii w Polsce:
Marta Gorzeń, Wiktoria Baraniak, Krystian Tubek i Wiktor Zaborniak
11.Absolwentka szkoły Marta Gorzeń – film w języku hiszpańskim

MUZYKA W NASZEJ SZKOLE

NASZA SZKOŁA OCZAMI UCZNIÓW

W lutym uczniowie klas 1-8 wzięli udział w konkursie „Nasza szkoła” zorganizowanym przez Aleksandrę Jaśkiewicz i Magdalenę Janiak, mającym na celu promocję szkoły SP184.

Dzieci i młodzież przedstawiły w swoich pracach pozytywne aspekty naszej szkoły, które warto promować i rozpowszechniać w środowisku lokalnym. Uczniowie wykonali kolorowe plakaty, ulotki, makiety i napisali wesołe wierszyki dotyczące naszej placówki.

Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce: ex aequo Michalina i Marcelina Jareckie (klasa 4b i 7d), Zuzanna Kasierska (klasa 6b)

II miejsce: ex aequo Lena Kaczmarek (klasa 1d), Klementyna Kosiewicz (klasa 5a), Mikołaj Szewczyk (klasa 4a)

III miejsce: ex aequo Oliwier Cendrowski (klasa 4b), Pola Frączak (klasa 6b)

Wyróżnienia: ex aequo Wiktoria Jodełka (klasa 7d), Marianna Oberbecka (klasa 8a)

Nagrody dla naszych uczniów zostały zasponsorowane przez szkolną Radę Rodziców, za co bardzo dziękujemy!

Wszystkim uczestnikom gratulujemy pomysłowości, ciekawego podejścia do tematu i zdolności plastycznych!

Prace konkursowe uczniów naszej szkoły możecie podziwiać poniżej. Mamy nadzieję, że zachęcą Was one do przyjścia do naszej szkoły!