święto Matki Boskiej Zwycięskiej

7 października 1571 r.
pod Lepanto Imperium Osmańskie …

stoczyło słynną bitwę morską z Ligą Świętą. Zwycięstwo chrześcijan, papież Pius V przypisał wstawiennictwu Najświętszej Maryi Panny. Rok później dzień 7 października ogłosił świętem Matki Boskiej Zwycięskiej, zmienionym w późniejszym czasie na święto Matki Boskiej Różańcowej. W Kościele katolickim od wielu lat odprawiane są nabożeństwa różańcowe, które My Polacy otaczamy wyjątkową czcią.

Pragnąc przybliżyć dzieciom istotę modlitwy różańcowej, która umacnia więzi nie tylko z Bogiem, ale także z innymi ludźmi, przeprowadziliśmy w naszej szkole konkurs dla uczniów z klas II polegający na wykonaniu najpiękniejszego różańca.

Uczestnicy konkursu wykazali się kreatywnością oraz niezwykłymi umiejętnościami manualnymi. Stworzyli niezwykłe prace, które można podziwiać w holu na parterze.

Zachęcam do zapoznania się z wystawą.

Written by 

Krzysztof Dzierbicki - nauczyciel informatyki w SP 184, webmaster strony sp184lodz.edu.pl, fotograf, edukator.dzierbicki.pl, administrator szkolnej sieci LAN