Konkurs literacko – plastyczny „Lapbook – mój sposób na lekturę”

      23 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji dla młodszych Czytelników Biblioteka Miejska w Łodzi przygotowała konkurs literacko – plastyczny „Lapbook – mój sposób na lekturę”.
Celem konkursu było zachęcenie uczniów do czytania i czerpania wiedzy z książek, rozwijanie umiejętności plastycznych, estetycznych oraz popularyzacja lapbooka jako atrakcyjnej i nowoczesnej formy zaprezentowania zdobytych wiadomości.
Co trzeba było zrobić, żeby wziąć w nim udział? Należało wybrać jedną lekturę szkolną i na jej podstawie przygotować lapbooka (teczkę tematyczną z informacjami z wybranej lektury).
Do udziału w konkursie zgłosili się wszyscy uczniowie z klasy 4C.
Miło nam poinformować, że zwycięzcami zostali:
I miejsce – Cyprian Jędrzejewski
II miejsce – Tomasz Gogacz
III miejsce – Marcel Zimoń

Written by 

Rafał Migowski