CIEKAWA LEKCJA GEOGRAFII

W obliczu wybuchu wojny w Ukrainie i trudnej sytuacji politycznej na świecie
z inicjatywy nauczycielki geografii
Pauliny Kowalewskiej
w naszej szkole zostały zorganizowane wyjątkowe warsztaty.

 

Do szkoły zostali zaproszeni goście: Zuzanna oraz Patryk Szulc, którzy prowadzą w Łodzi Ośrodek Języków Wschodnich NA WOSTOK. Zuzia i Patryk na co dzień pracują z naszymi sąsiadami ze Wschodu, uczą Polaków języka rosyjskiego, a także pomagają osobom przyjeżdżającym ze Wschodu w nauce języka polskiego. Dzięki kontaktom z naszymi wschodnimi sąsiadami Zuzia i Patryk czynnie uczestniczą w ciągłym przenikaniu naszych kultur, które wywodzą się z tych samych słowiańskich korzeni.

Celem warsztatów było przybliżenie dzieciom geografii naszych wschodnich sąsiadów, ale także ich kultury, języka oraz tradycji. W obliczu zmian, jakie dzieją się w naszym społeczeństwie chcieliśmy przypomnieć także o potrzebie życia w tolerancji, akceptacji i otwartości na drugiego człowieka.

 

Warsztaty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, dzieci chętnie zadawały pytania i z wyjątkową uwagą oglądały filmy i zdjęcia pokazujące piękno słowiańskiej kultury i architektury.

Zajęcia trwały 2 dni i z pewnością wniosły do naszego życia dużo ciekawej i potrzebnej wiedzy.

Dziękujemy organizatorom i wszystkim uczestnikom za wspaniale spędzony wspólny czas!

Written by 

Krzysztof Dzierbicki - nauczyciel informatyki w SP 184, webmaster strony sp184lodz.edu.pl, fotograf, edukator.dzierbicki.pl, administrator szkolnej sieci LAN