„Matematyka w obiektywie” – podsumowanie

Jesienią 2021 roku dla uczniów klas IV – VIII oraz rodziców  ogłoszony został konkurs fotograficzny

„Matematyka w obiektywie”.

Jego celem było dostarczenie zdjęcia wykonanego dowolną techniką i będącego artystycznym wyrażeniem pojęcia matematycznego, prawidłowości matematycznej, metaforą matematyczną lub żartem matematycznym.

Dostarczono wiele pomysłowych zdjęć. Organizatorzy byli zaskoczeni wyobraźnią autorów prac i ich spostrzegawczością w widzeniu otaczającego świata. Rozstrzygnięcie konkursu nie było łatwe. W końcu po burzliwych naradach udało się wyłonić zwycięzców. I tak:

  • 1 miejsce zajęła praca Oli Malinowskiej zatytułowana „Dwa razy kąt rozwarty na plaży”
  • 2 miejsce zajęła praca Gabriela Grajlicha zatytułowana „Średnica księżyca”
  • 3 miejsce zajęła praca Olafa Kańskiego zatytułowana „Matematyka w obiektywie dosłownie”

Autorzy najciekawszych prac otrzymają drobne upominki.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy na kolejną edycję w przyszłym roku.