Dzień Dyni

Nasza szkoła

30 i 31 października

promieniała

pomarańczowo-zielonymi barwami,

ponieważ dzieci z klas I-III ubrały się w dyniowe stroje i świętowały Dzień Dyni. Każda klasa ze swoją wychowawczynią  wykonała płaskie lub trójwymiarowe  prace plastyczne, których główna bohaterką była dynia. W przedsionku wejścia klas młodszych panie Agnieszka Stolarczyk- Świątczak i Małgorzata Nycz wykonały dekorację, aby każdy mógł zrobić sobie zdjęcie w kąciku dyniowym. Oprócz dyni ozdobnych, królowała tam dynia olbrzymia i  jesienne barwy. Na najmłodszych uczniów naszej szkoły czekała jeszcze niespodzianka w szkolnej sali Grosz, w poniedziałek i wtorek uczniowie miały przygotowaną prezentację o dyni, jej budowie i ciekawostkach z nią związanych oraz zabawy z dynią w rytm muzyki, których pomysłodawcą i prowadzącą była Agnieszka Stolarczyk-Świątczak.  W czwartek  odwiedziły naszą szkołę trzy grupy przedszkolne z PM nr 231 , które także wzięły udział gościnnie w Święcie Dyni i zabawach z nim związanych. Dzieci miały możliwość poznania pracy rolnika przy zbiorach dyni, wagi współpracy w grupie oraz integracji między klasami.  Nagrodą dla klas za udział w zabawie były sakiewki dyniowe wypełnione nasionami dyni.  Zabawom towarzyszyły tańce, oklaski, radość i uśmiech dzieci i oto chodziło w tym święcie.

 

 

Written by 

Krzysztof Dzierbicki - nauczyciel informatyki w SP 184, webmaster strony sp184lodz.edu.pl, fotograf, edukator.dzierbicki.pl, administrator szkolnej sieci LAN