Uroczystość nadania imienia szkole

Nasza szkoła ma nowych patronów.
Zostali nimi Honorowi Obywatele Miasta Łodzi

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 184 w Łodzi na swojego patrona wybrała Honorowych Obywateli Miasta Łodzi. Uroczystość nadania imienia to była okazja
na spotkanie młodzieży z autorytetami, którzy uzyskali ten zaszczytny tytuł. Uczestniczyli w niej: Piotr Dzięcioł, prof. dr hab. Jadwiga Moll, prof. dr hab. Jacek Moll, Dariusz Stachura, Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk, jego ekscelencja ksiądz arcybiskup Władysław Ziółek.
Uroczyste nadanie imienia szkole nastąpiło 12 grudnia br. O godz. 11.30 w kościele
pw. Najświętszego Sakramentu w Łodzi został poświęcony sztandar ufundowany przez Radę Rodziców, a o godz. 13.00 rozpoczęła się akademia z tej okazji.
Referendum związane z wyborem patrona odbyło się 28.03.2023, społeczność szkolna wybierała spośród następujących kandydatur: Henryka Jerzego Chmielewskiego, Filmowej Łodzi, Honorowych Obywateli Miasta Łodzi, Łódzkich Fabrykantów, Łodzi Miasta Czterech Kultur. Ostatecznie Uchwałą nr LXXX/2416/23 Rady Miejskiej z dnia 20 września 2023 r. Szkole Podstawowej nr 184 nadano imię Honorowych Obywateli Miasta Łodzi.
Wybór takiego patrona jest dla całej społeczności szkolnej ogromnym wyróżnieniem, okazją do włączenia się w współtworzenie historii naszego miasta, kultywowania pamięci
o wielkich Łodzianach. Honorowi Obywatele są autorytetami dla młodzieży, a nadane szkole imię daje szansę na bliższe poznanie ich wielkich dokonań.

Uroczystość Poświecenia Sztandaru przez jego ekscelencję księdza arcybiskupa Władysława Ziółka

Galeria Portretów

Uroczysta Akademia w Szkole