10.05.2017 r. – Wycieczka do American Corner

Wycieczka do American Corner Łódź-Centrum Informacji i Kultury Amerykańskiej.

Dnia 10.05.2017r. uczniowie klasy 6a wybrali się do szczególnego miejsca American Corner w Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego, przy ul. Matejki na zajęcia dotyczące kultury i historii Stanów Zjednoczonych. Uczniowie zapoznali się z interesującą prezentacją o Nowym Jorku oraz innych największych amerykańskich miastach. Zainteresowane dzieci zapisały się do tej niezwykłej biblioteki, skorzystały ze zbiorów książek, gier, komiksów i zabawek edukacyjnych. Bardzo ciekawe dla uczniów było zaznajomienie się z działaniem i funkcjonowaniem drukarki 3d oraz długopisu 3d. Każdy uczeń zapoznał się z nowinkami technologicznymi, którymi dysponuje biblioteka.

zobacz fotorelację

Wycieczkę zorganizowały Panie:
Magdalena Janiak i Aneta Adamczyk.

Written by 

Krzysztof Dzierbicki - nauczyciel informatyki w SP 184, webmaster strony sp184lodz.edu.pl, fotograf, edukator.dzierbicki.pl, administrator szkolnej sieci LAN