31.05.2017 r. – Wycieczka

Dnia 31.05.2017r. klasa 6a wybrała się

z Panią Anetą Adamczyk  do Muzeum Włókiennictwa w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 282 zwiedzić  Muzeum oraz interaktywną  kotłownię, a także na warsztaty druku na torbach techniką stemplową i szablonową. Podczas zwiedzania, odwiedziliśmy ciekawe miejsce jakim jest kotłownia interaktywna wyposażona w wiele multimedialnych ekranów oraz salę do interaktywnej „uprawy bawełny”.  Uczniowie klasy 6a obejrzeli maszynę parową, dawne urządzenia dzięki,  którym wytwarzano tkaniny w XIX wiecznej fabryce.

Biała Fabryka jest jednym z ważniejszych symboli dawnej Łodzi i jej włókienniczej historii. To tutaj powstała pierwsza w Łodzi zmechanizowana przędzalnia i tkalnia bawełny. Podczas warsztatów uczniowie nauczyli się tworzyć wzory z szablonów i malować je na bawełnianych torbach. Efekty prac w postaci bogato zdobionych, estetycznych, pięknych, ekologicznych toreb możemy obejrzeć na fotografiach z wycieczki.

Organizatorem wycieczki była
Pani Aneta Adamczyk.

Written by 

Krzysztof Dzierbicki - nauczyciel informatyki w SP 184, webmaster strony sp184lodz.edu.pl, fotograf, edukator.dzierbicki.pl, administrator szkolnej sieci LAN