Szkolny konkurs informatyczny

„Dnia Bezpiecznego Internetu”

organizujemy

SZKOLNY KONKURS INFORMATYCZNY

„Bądź bezpieczny w Internecie”

REGULAMIN:

1. Konkurs jest organizowany pod nazwą „Bądź bezpieczny w Internecie”
    i jest zwany dalej: Konkursem.
  2. Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów klas IV, V, VI i VII
    Szkoły Podstawowej nr 184 w Łodzi.
  3. Organizatorem konkursu jest Pan Krzysztof Dzierbicki
    – nauczyciel informatyki i zajęć komputerowych.
  4. Konkurs jest organizowany pod patronatem Dyrektora SP 184 w Łodzi.
  5. Zadanie konkursowe polega na opracowaniu zagadnienia będącego tematem konkursu z wykorzystaniem technik komputerowych:
  • Uczniowie klas IV przedstawiają temat konkursu w postaci hasła promującego bezpieczeństwo w Internecie z wykorzystaniem dowolnego programu graficznego.
  • Uczniowie klas V przedstawiają temat konkursu w postaci komiksu z wykorzystaniem dowolnego programu graficznego.
  • Uczniowie klas VI przedstawiają temat konkursu w postaci prezentacji multimedialnej w programie PREZI, PowerPoint, Keynote, prezentacje Google inne.
  • Uczniowie klas VII przedstawiają temat konkursu w postaci animacji komputerowej w aplikacji Scratch 2.

CELE KONKURSU:

• Rozwijanie zainteresowań i uzdolnień informatycznych u uczniów.
  • Stymulowanie aktywności poznawczej dzieci i młodzieży informatycznie uzdolnionej.
  • Rozwijanie twórczego myślenia uczniów i stosowania wiedzy w praktycznym działaniu.
  • Przygotowanie uczniów do bezpiecznego korzystania z komputera oraz urządzeń przenośnych z dostępem do ogólnoświatowej sieci WEB.
  • Włączenie młodzieży w obchody „Dnia Bezpiecznego Internetu”.
  • Promowanie technologii komputerowych.
  • Stworzenie uczniom możliwości do sprawdzenia własnego poziomu wiedzy i umiejętności z zakresu informatyki.
  • Wyzwolenie ducha rywalizacji.

FORMA PRACY KONKURSOWEJ – WYMAGANIA TECHNICZNE:

• hasło promujące bezpieczeństwo w Internecie – wydruk format A4
  • komiks – wydruk format A3
  • prezentacja multimedialna – plik prezentacji zapisany pod nazwą nazwisko_konkurs lub link do prezentacji przesłany mailem na adres konkurs@sp184lodz.edu.pl
  • Uczniowie klas VII przedstawiają temat konkursu w postaci animacji komputerowej w aplikacji Scratch 2 – udostępnionej na stronie
    mit.edu

KRYTERIA OCENY PRAC.

1. Członkowie Jury Konkursowego, oceniając prace, będą brać pod uwagę:
  • Wartość merytoryczną pracy,
  • Sposób zaprezentowania tematu (trafność przekazu).
  • Oryginalność pomysłów, koncepcji i technik wykorzystanych w pracy.
  • Stronę artystyczną pracy.
  • Techniczną jakość pracy.

TERMINY.

• Prace należy wykonać do 23 lutego 2018 r.
  • Ogłoszenie wyników nastąpi 1 marca 2018 r.

NAGRODY.

• Nagroda rzeczowa i dyplom za zajęcie I miejsca w poszczególnych kategoriach.
  • Dyplomy za zajęcie II i III miejsca.
  • Dopuszcza się możliwość przyznania wyróżnień.
  • Nagrodzone prace będą opublikowane na stronie szkoły.