Informacje z biblioteki szkolnej

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
     Miło nam poinformować, że biblioteka w naszej szkole realizuje Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa. Zakupiono ponad 900 nowych pozycji. Propozycje podali nauczyciele, rodzice i uczniowie. Większość marzeń zostało zrealizowanych. Zakupiono nowości wydawnicze i lektury.
Zachęcamy do czytania!
     Wzbogacenie biblioteki o ciekawe książki spowodowało wyraźnie zauważalne zwiększenie zainteresowania biblioteką i książką. Nowości zakupione do biblioteki to atrakcyjne książki, często bestsellery, książki poczytnych autorów, nagradzane w prestiżowych konkursach literackich. Tak ciekawie doposażony księgozbiór pozwala uczniom miło spędzać czas, dostarcza radosnych emocji, wielu wrażeń oraz rozbudza zainteresowania.
     Wzrosła ilość uczniów korzystających z biblioteki oraz ilość wypożyczeń. Uczniowie chętniej sięgają po nowe książki, z ciekawą szatą graficzną. Program otworzył możliwości do nowych, ciekawych działań w bibliotece i w szkole. Takie działania nadal będą kontynuowane. Realizacja programu w naszej szkole znacznie zwiększyła dostęp do książek. Biblioteka szkolna składa podziękowanie wszystkim nauczycielom i uczniom, którzy zaangażowali się w realizację zadań w ramach programu i chętnie korzystają z jej zasobów.
Izabela Kowalik
Nowości w naszej bibliotece
     Dzięki Fundacji ING Dzieciom Banku Śląskiego, do naszej biblioteki dotarły dwie książki biblioterapeutyczne autorstwa pani Roksany Jędrzejewskiej- Wróbel.
Pierwsza z nich nosi tytuł „Kosmita” i jest bajkowym odzwierciedleniem opisu dziecka z autyzmem, które przybywa do zwykłej rodziny jako tytułowy „kosmita”. Historia bohaterów ma pomóc rodzinie zaakceptować trudne okoliczności, szukać wsparcia w specjalistycznej terapii oraz pokazać, jakie jest bogactwo postrzegania świata dzięki tolerancji.
Druga to „Lucjan. Lew jakiego nie było” związana z chorobą nowotworową .Opowiada o przygodach lwa Lucjana i Hani, którymi tak jak wam nie zawsze wszystko się udaje. Jednak dzięki temu, że w trudnych chwilach trzymają się razem…
SERDECZNIE POLECAM!
Izabela Kowalik

Written by 

Rafał Migowski