Wycieczka do Poznania

W dniu 21 października uczniowie klas 8c i 8d wraz z wychowawczyniami Moniką Sikorą i Aleksandrą Bednarek oraz opiekunami Magdaleną Janiak i Aleksandrą Kleszczyńską wzięli udział w wycieczce do Poznania.
Podczas pobytu zwiedziliśmy wyjątkowe zabytkowe miejsca.
Pierwszym punktem programu była piękna Poznańska Palmiarnia, w której mogliśmy podziwiać ekspozycję egzotycznych roślin i ryb.
Miasto przemierzaliśmy w obecności przewodników, którzy opowiadali o historii Poznania i zwiedzanych przez nas miejsc. Udało nam się zobaczyć, między innymi, Stary Rynek, schron przeciwlotniczy na Winogradach, Katedrę z grobami pierwszych piastowskich władców, Kościół Farny i Kolegium Jezuickie oraz Zamek Przemysła.
Będąc w Poznaniu, nie sposób też nie spróbować tradycyjnych świętomarcińskich rogali. Kupiliśmy je dla siebie i naszych najbliższych w jednej z najlepszych poznańskich cukierni.
A oto relacja fotograficzna z wyjazdu!


[WRGF id=11073]

Written by 

Rafał Migowski