Andrzejkowa atmosfera w świetlicy szkolnej.

 

Uczniowie wyruszyli w świat magii i czarów w sposób tradycyjny. Popołudnie wypełnione zostało

wróżbami andrzejkowymi. Tego dnia dzieci mogły dowiedzieć się jaki zawód będą wykonywać. Dzieci mogły powróżyć sobie też z serduszek, aby dowiedzieć się jak będzie miał/a na imię ich ukochana osoba. Nie zabrakło też wędrowania butów przez całą salę. Do wróżenia wykorzystano prezentację w programie Genially oraz gry interaktywne w programie Wordwall.

Tutaj również nie zabrakło wróżb i dobrej zabawy. Najpierw opowiedzieliśmy sobie o historii andrzejkowych tradycji. Wspólnie losowano karty z zawodami, wybierano imię z serca, losowano szczęśliwą liczbę, rzucano  kostkami do gry, wybierano przedmioty ukryte pod odwróconymi kubeczkami. Oczywiście dzieci wiedzą, że wszystkie wróżby traktujemy z przymrużeniem oka, jednak Andrzejki mają niezaprzeczalnie magiczny klimat.

Written by 

Rafał Migowski