29.04.2017 r. – Akademia z okazji Świąt Majowych

Dnia 28.04.2017r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji świąt majowych.

 

W apelu wystąpili i wykazali się talentem aktorskim uczniowie klasy 4c, 6a oraz zespół wokalny, a także chór.

Bardzo dziękujemy za przygotowanie uczniów do apelu Paniom:

Dorocie Micherdzińskiej, Anecie Adamczyk i Monice Sikorze.

Maj jest miesiącem bardzo ważnym w historii Polski. W pierwszych trzech dniach maja obchodzone są w Polsce trzy ważne święta. 1 Maja zapisał się jako Międzynarodowe Święto Pracy obchodzone nie tylko w Polsce, ale i na świecie. 2 Maja został ustanowiony Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Święto to czci polskie barwy narodowe, które mają, jako jedne z nielicznych w świecie, pochodzenie heraldyczne. 2 Maja to dzień, w którym Polakom towarzyszą refleksje o szczytnych kartach historii Polski. Dzień Flagi poprzedza święto 3 maja, upamiętniające przyjęcie niezwykle istotnego dokumentu, jakim była Konstytucja 3 maja z 1791 roku.

zobacz

fotogalerię 

Written by 

Krzysztof Dzierbicki - nauczyciel informatyki w SP 184, webmaster strony sp184lodz.edu.pl, fotograf, edukator.dzierbicki.pl, administrator szkolnej sieci LAN