„Nocowanie”

8 marca tego roku był dniem wyjątkowym – nie tylko ze względu na obchodzony Dzień Kobiet. Dla klas Ib oraz IIc to była okazja do pierwszego w życiu NOCOWANIA W SZKOLE.

To wydarzenie upłynęło nam pod hasłem „Zdrowo i na sportowo”. Gdy dzieci pożegnały rodziców, przenieśliśmy się jakieś 35 lat wstecz. A to za sprawą wspaniałego projektora z bajkami na prawdziwej kliszy. Podczas projekcji panowała cisza jak makiem zasiał. „Stoliczku nakryj się”, „Lisek chytrusek” czy „Pimpuś Sadełko” oczarowały dzieciaki.

Kolejną atrakcją były zabawy sportowe na sali gimnastycznej. Klasy integrowały się ze sobą, były też zadania wymagające ścisłej współpracy w parach. Dodały dzieciom mnóstwo radości i energii.

Kolejny – upragniony – punkt programu to podchody z latarkami. Dzieci poszukiwały ukrytych wskazówek do rozszyfrowania zakodowanego hasła. Udało się odnaleźć wszystkie i dowiedzieliśmy się ważnej rzeczy: „Jedz owoce i warzywa, będziesz zdrowy tak jak ryba”. Trzeba jednak przyznać, że szkoła nocą ma zupełnie inne oblicze.

A skoro o jedzeniu mowa – wreszcie nadeszła pora kolacji w formie szwedzkiego stołu. Chleb jasny i ciemny, masło, kilka rodzajów wędlin, żółty ser, twaróg i przetwory domowej roboty (PALCE LIZAĆ!) oraz warzywa – papryka, ogórek świeży oraz kiszony – to była wyżerka na całego i totalna samoobsługa! Niektórzy podchodzili aż 7 razy!