Biblioteka Małego Pacjenta

„Kiedy pierwszy raz czytam dobrą książkę,
doświadczam uczucia, jakbym zyskał nowego przyjaciela.”

Johann Wolfgang Goethe

Każdy z nas potrzebuje przyjaciela, szczególnie wtedy, gdy doświadcza jakiegoś kryzysu, nagłej zmiany i wszystko przestaje być tak proste jak wcześniej. W takich sytuacjach, nawet przyjaciel odnaleziony na kartach książki staje się bezcennym źródłem wsparcia. Dlatego też Szkoła Podstawowa nr 184 popiera Fundację Zaczytani.org i na swoim terenie organizuje zbiórkę książek, które zostaną przekazane szpitalom i hospicjom.  Dzięki Naszej pomocy Fundacja będzie mogła otworzyć jeszcze więcej Bibliotek Małego Pacjenta. Wspólnie możemy pomóc dzieciom i ich bliskim przetrwać trudny czas choroby – dodać otuchy i rozweselić!

Na terenie szkoły 6 maja pojawią się dwa kartony, do których można składać książki. Na udział w akcji mamy czas do 26 maja.

Zbieramy książki dla dzieci, młodzieży i dorosłych w bardzo dobrym stanie, takie, jakie chcielibyśmy przekazać bliskim w potrzebie lub całkiem nowe, zakupione specjalnie dla Biblioteki Małego Pacjenta. Najlepiej jakby książki były wydane po 2000 roku. Warto sprawdzić czy domowych biblioteczkach nie kryją się książki, które mogłyby zyskać drugie życie i sprawić innym odrobinę radości.

Akcją na terenie szkoły koordynuje p. psycholog – Izabela Szafarczyk i z nią można się kontaktować w razie dodatkowych pytań.

Written by 

Krzysztof Dzierbicki - nauczyciel informatyki w SP 184, webmaster strony sp184lodz.edu.pl, fotograf, edukator.dzierbicki.pl, administrator szkolnej sieci LAN