Obudź wiosnę dla Zwierzaków!

Zbiórka darów rzeczowych  dla
Fundacji Niechciane i Zapomniane S.O.S. dla Zwierząt

w Łodzi do 31 maja!

Jeśli kochacie zwierzęta i nie jest Wam obojętny ich los, zachęcamy gorąco do udziału w organizowanej w Naszej szkole zbiórce darów rzeczowych dla Fundacji Niechciane i Zapomniane S.O.S dla Zwierząt w Łodzi.

Fundacja ta, z wielkim zaangażowaniem, podpartym wspaniałą bezinteresowną miłością do zwierząt, działa już od ponad 12 lat. Prowadzi także Ośrodek Adopcyjny, cały czas stara się jak najlepiej poprawiać los biednych, porzuconych, chorych, skrzywdzonych zwierząt: ratując je, lecząc zarówno fizyczne dolegliwości jak i psychiczne urazy, szukając domów, zapewniając im lepszą i godną przyszłość, wspierając walkę  z bezdomnością, a także z przestępstwami i znęcaniem się nad zwierzętami, walcząc o prawa zwierząt i ochronę środowiska.   

Więcej informacji o Fundacji znajdziecie na Ich stronie oraz na Facebooku:
http://niechcianeizapomniane.org/ 
https://www.facebook.com/niechciane/

Niestety wciąż za dużo jest krzywdy na świecie, którą ludzie wyrządzają zwierzętom… lecz to właśnie my możemy zmienić ich ciężki los, starając się pomagać w każdy choćby najmniejszy sposób, dbając o nie, adoptując, wspierając organizacje, fundacje i ludzi, którzy taką pomoc uskuteczniają.

Podzielmy się tym, co mamy z bezbronnymi zwierzakami, które nas potrzebują, wiernie i bezinteresownie nas kochają, czekają na naszą miłość i zainteresowanie. Dla nas to czasem mały gest – dla nich często pomoc ratująca życie.

Opiekunem akcji na terenie szkoły jest p. psycholog – Izabela Szafarczyk.

Lista rzeczy, które zbieramy by pomóc Fundacji w realizacji jej celów:

– przysmaczki dla zwierząt (psów, kotów, królików) mile widziane wszelkie rodzaje w każdej ilości – po to by cieszyć zwierzęce brzuszki: ciasteczka, krakersy itp. dla zwierzaków, kostki ze ścięgien dla psów
– karma dla psów i kotów w postaci suchej i mokrej, karma sucha dla królików
– zabawki dla zwierząt: zabawki edukacyjne, gryzaki dla psów, zabawki dla kotów z kocimiętką i inne
– smycze (najlepiej długie smycze dla dużych silnych psów)
– środki do utrzymania czystości w boksach, w szpitaliku dla zwierząt, w kociarni, (takie jak używa się w domach): płyny do mycia podłóg, do sprzątania WC, płyny odkażające typu Domestos, płyny do mycia szyb, do zmywania, proszki lub płyny do prania posłań, koców i ręczników, środki do sprzątania, ręczniki papierowe i worki na śmieci.

Written by 

Krzysztof Dzierbicki - nauczyciel informatyki w SP 184, webmaster strony sp184lodz.edu.pl, fotograf, edukator.dzierbicki.pl, administrator szkolnej sieci LAN