WYCIECZKA DO WROCŁAWIA

W październiku uczniowie z klas 6c i 6d wraz….

z wychowawcami Moniką Sikorą i Aleksandrą Jaśkiewicz oraz opiekunem Magdaleną Janiak wybrali się na jednodniową wycieczkę do Wrocławia.
Wycieczkę zaczęliśmy od spaceru alejkami największego i najstarszego ZOO w Polsce. Zwiedziliśmy też Oceanarium i Afrykarium, które wywarły na nas ogromne wrażenie. Dzieci miały możliwość zobaczenia z bliska wielu ciekawych zwierząt.
Będąc we Wrocławiu, nie sposób pominąć również Starego Miasta. Zwiedziliśmy między innymi starówkę, Ratusz, Pręgierz, Jatki wrocławskie, kamieniczki Jaś i Małgosia oraz budynki Uniwersytetu Wrocławskiego. Wycieczkę połączyliśmy z poszukiwaniem krasnali.
Wyczerpani trudami całodziennego zwiedzania, ale wzbogaceni o nowe doświadczenia, wiedzę historyczną, przyrodniczą z zakresu historii sztuki i architektury, wróciliśmy do domów. Wrocław wywarł na nas ogromne wrażenie. Z chęcią tam jeszcze wrócimy!