DZIEŃ KREDKI W KLASIE 3C

22 listopada w klasie III c obchodziliśmy DZIEŃ KREDKI.

Czemu akurat my? Owszem, uwielbiamy malować, ale przede wszystkim nasza kredkowa sala do czegoś zobowiązuje! 😊
Do wspólnego świętowania zaprosiliśmy wszystkie klasy pierwsze. Goście byli do nas przyprowadzani przez dzieci przebrane za kredki. Wchodzili do sali w rytmie znanej każdemu piosenki „Kolorowe kredki”. Z „bajkowego fotela” starsi czytali pierwszakom opowieść o tym „Jak kredki tęczę malowały”. Przyjemnie było patrzeć jak ze skupieniem słuchają. Równie miło było słuchać – bo stwierdzić należy, że trzecioklasiści czytali iście po aktorsku!
Pierwszakom przedstawiły się barwy podstawowe. Następnie wszyscy wspólnie uzgadniali jakie będą ich barwy pochodne. „Uczniowie – kredki”, wcielając się w swoje postaci, przekazali uczniom klas pierwszych prośby i ważne wskazówki dotyczące korzystania z kredek w sposób właściwy, bezpieczny i okazujący szacunek tym, którzy je wyprodukowali.
A kto i w jaki sposób wytwarza kredki? To mogli wszyscy obejrzeć na ciekawym filmie z serii „Jak to jest zrobione?” kanału Discovery.
Na koniec – dla utrwalenia zdobytej wiedzy – pierwszaki przystąpili do zespołowego malowania w rytmie muzyki. Kredki zgodnie śmigały po papierze jak szalone, a „dzieci – kredki” pląsały przy muzyce.
TO BYŁ BARDZO KOLOROWY DZIEŃ!

[WRGF id=7471]