A w 7c działo się :)

I zaczęło się-2 września 2019 spotkaliśmy się w całkiem nowym składzie.

Zostaliśmy PUZELKAMI Pani Doroty. Troszkę byliśmy przerażeni tym, co czekało Nas w klasie siódmej, ale cóż-trzeba pojąć było wyzwanie, w końcu klasa językowa do czegoś zobowiązuje, prawda?
Dość szybko zaczęły zacierać się między Nami różnice związane z tym, że zespół 7a został stworzony z uczniów trzech klas szóstych. Zmobilizowani przez wychowawcę, przygotowaliśmy uroczystość z okazji DNIA NAUCZYCIELA. Z dużą dozą humoru, tańcem i śpiewem zaprezentowaliśmy swoje talenty aktorskie. Nasze wysiłki zostały nagrodzone gromkimi brawami.
W dniach 16-17 października 2019 roku udaliśmy się na wycieczkę autokarową do Biskupina, Wenecji i Gniezna. To była nasza wyprawa integracyjna, która okazała się bardzo udaną. Oczywiście było zwiedzanko, ale też ognisko z pieczeniem kiełbasek,rozmówki towarzyskie do wieczorka i…skoro PUZELKI PANI DOROTY,  to układanie puzelkowego obrazu. Trzeba przyznać trudnego, więc …układać go będziemy podczas kolejnych wyjazdów.
Pod koniec listopada z okazji DNIA PLUSZOWEGO MISIA zorganizowaliśmy wystawę, przed salą 107b,naszych pluszowych przyjaciół.
W miesiącu listopadzie świętowaliśmy w nietypowy sposób KLASOWE ANDRZEJKI. WRÓŻBY UMIESZCZONE ZOSTAŁY, W PRZYGOTOWANYCH PRZEZ NAS,CIASTECZKACH-TRZEBA BYŁO UWAŻAĆ,BY…DOTARŁY ONE DO PRZECZYTANIA NIE DO ŻOŁĄDKA. W podobny sposób umieszczone zostały mikołajkowe losy.
i wreszcie grudzień.Własnoręcznie wykonaliśmy ozdoby choinkowe. Zostaliśmy SOWAMI i znaleźliśmy się,obok serduszek i precli,na ogromnej żywej,klasowej choince.
Nasza sala 107b to prawdziwe dzieło sztuki,które tworzyliśmy wspólnie z KLASĄ 9,czyli RODZICAMI.
Nie zapomnieliśmy też o potrzebujących, Zorganizowaliśmy zbiórkę darów dla DOMU SAMOTNEJ MATKI w ŁODZI oraz schroniska dla zwierząt MEDOR.
Mamy nadzieję.że w semestrze drugim będziemy mieli również ogrom pomysłów i ciekawych inicjatyw. Oj będzie się działo…

– wycieczka