Dzień życzliwości

      W dniach od 22 do 26 listopada będziemy świętować Tydzień Życzliwości.
Zachęcamy wszystkich do włączenia się w akcję. W celu integracji społeczności szkolnej, budowania poczucia wspólnoty i okazania, że jesteśmy dla siebie nawzajem ważni i życzliwi proponuję, aby w nast. tygodniu uczniowie przychodzili w poszczególne dni ubrani w wyznaczone kolory (w miarę możliwości proszę, aby uczniowie mieli jakiś akcent stroju w wyznaczonym tego dnia kolorze).
Przedstawiciele samorządu szkolnego będą sprawdzać, ile uczniów z danej klasy dostosowało się kolorystycznie. I na koniec tygodnia zrobimy ranking na stronie szkoły;
poniedziałek – kolor biały
wtorek – kolor niebieski
środa – kolor zielony
czwartek – kolor czerwony
piątek – kolor żółty
     
Przy szatniach staną „drzewka życzliwości”, gdzie wszyscy będą mogli na wykonanych przez siebie listkach wpisać słowa życzliwości dla całej społeczności szkolnej. Listki proszę przynosić do pokoju pedagoga/psychologa, a my sukcesywnie będziemy je przyczepiać do drzewka.
Również będzie działać „sympatyczna poczta”; na drzwiach pokoju 207A psycholog/pedagog mieści się skrzynka na listy. Codziennie od 22 do 16 listopada uczniowie mogą wrzucać miłe listy, słowa podziękowania, pozdrowienia itp. do kolegów /koleżanek. Ważne, aby było napisane do kogo jest list. Po zakończeniu tygodnia psycholog/pedagog rozda zebrane listy.

Z wizytą u Seniorów

     Podaruj uśmiech seniorowi”-zrób kartkę i zakładkę do książki na Dzień Seniora. To akcja mająca na celu poprawne wchodzenie w relacje ze starszymi osobami, kształcenie prawidłowej postawy i współczucia wobec osób starszych oraz zwiększenie świadomości wśród uczniów wobec różnych etapów życia każdego człowieka.
    Pomysłodawcami całej akcji były nauczycielki ze świetlicy: Grażyna Gliścińska, Anna Podeszwa, Izabela Siedlecka i Katarzyna Stawiszyńska, które chciały aby dzieci uczęszczające na zajęcia świetlicowe przygotowały i ofiarowały kartki i zakładki do książek seniorom z okazji ich święta. Dzieci razem z nauczycielami odwiedziły pobliski Klub Seniora przy ul.Tatarakowej w Łodzi. Kartki z życzeniami zostały również wysłane seniorom ze Spółdzielczego Domu Kultury w Wieluniu.
    Nasz miły gest z pewnością wywołał uśmiech i radość, co niewątpliwie wpłynie na ich samopoczucie.

czytaj więcej …

Wycieczka do teatru

     10 listopada uczniowie klasy 8 d wybrali się do Teatru Małego, gdzie w towarzystwie wychowawczyni Pani Oli Bednarek oraz opiekuna Pani Doroty Micherdzińskiej, obejrzeli sztukę „Pan Tadeusz”. Spektakl, zdaniem uczniów, został zrealizowany na wysokim poziomie i to zarówno aktorskim, wokalnym, jak i w zakresie charakteryzacji postaci. Przedstawienie spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony młodzieży, wywołało wiele pozytywnych emocji i na pewno długo pozostanie w naszej pamięci. Po teatrze wybraliśmy się na integrację oraz spacer po parku. Wycieczka zachęciła uczniów do obcowania ze sztuką oraz przybliżyła lekturę szkolną.

Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

      Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej, to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdego pierwszoklasisty. W tym dniu następuje oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki. Głównym celem uroczystości jest zachęcenie dzieci do korzystania z biblioteki szkolnej i rozwijania umiejętności czytania.
Pasowanie na czytelnika w naszej szkole miało miejsce w październiku, podczas obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. W związku z zagrożeniem epidemiologicznym każda z klas pierwszych odwiedziła bibliotekę szkolną w innym terminie. Pierwszoklasiści uczestniczyli w przedstawieniu, przygotowanym przez ich starszych kolegów z klasy 5c. W tak atrakcyjnej formie, zapoznali się z regulaminem biblioteki szkolnej i z jej księgozbiorem. Dzieci dowiedziały się, jak należy dbać o książki i czego nie wolno robić czytając.
Najważniejszym momentem całej uroczystości było złożenie przyrzeczenia przez pierwszoklasistów, którzy w skupieniu i z powagą uroczyście przyrzekli, że będą książki kochać i szanować, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.
Na zakończenie spotkania każdy z uczniów, otrzymał wyprawkę czytelnika – „Pierwsze czytanki dla…”. Jest to starannie dobrany zestaw utworów wybitnych polskich poetów i pisarzy dziecięcych.
Wszystkim uczniom życzymy wspaniałych przygód w świecie książek!!!

czytaj więcej …