Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

      Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej, to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdego pierwszoklasisty. W tym dniu następuje oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki. Głównym celem uroczystości jest zachęcenie dzieci do korzystania z biblioteki szkolnej i rozwijania umiejętności czytania.
Pasowanie na czytelnika w naszej szkole miało miejsce w październiku, podczas obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. W związku z zagrożeniem epidemiologicznym każda z klas pierwszych odwiedziła bibliotekę szkolną w innym terminie. Pierwszoklasiści uczestniczyli w przedstawieniu, przygotowanym przez ich starszych kolegów z klasy 5c. W tak atrakcyjnej formie, zapoznali się z regulaminem biblioteki szkolnej i z jej księgozbiorem. Dzieci dowiedziały się, jak należy dbać o książki i czego nie wolno robić czytając.
Najważniejszym momentem całej uroczystości było złożenie przyrzeczenia przez pierwszoklasistów, którzy w skupieniu i z powagą uroczyście przyrzekli, że będą książki kochać i szanować, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.
Na zakończenie spotkania każdy z uczniów, otrzymał wyprawkę czytelnika – „Pierwsze czytanki dla…”. Jest to starannie dobrany zestaw utworów wybitnych polskich poetów i pisarzy dziecięcych.
Wszystkim uczniom życzymy wspaniałych przygód w świecie książek!!!


[WRGF id=11257]

Written by 

Rafał Migowski