Święto Niepodległości

     W czwartek 11 listopada br., czyli w 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły wzięli udział w osiedlowych obchodach tego wyjątkowego jubileuszu. Uroczystości rozpoczęły się mszą św. odprawioną w parafii pw. NMP Królowej Polski, a następnie przeniosły się pod tablicę upamiętniającą to wydarzenie. Przy ul. 11-go Listopada, w obecności przedstawicieli Rady Miasta i Osiedla oraz licznie zgromadzonych mieszkańców, odbyły się pokaz musztry i rozwiązanie konkursu bibliotecznego „Wolność w modzie”, organizowanego w ramach projektu Budżetu Obywatelskiego „O kobietach niepodległych historycznie, literacko i współcześnie”. Uczniowie zaprezentowali swoje charakteryzacje, nawiązujące do epoki ostatniego stulecia. Na koniec wykonano wspólne zdjęcie uczniów i kierowniczek z Biblioteki Miejskiej w Łodzi.

Written by 

Rafał Migowski