Obchody Narodowego Święta Niepodległości w klasach I-III

 

 

Co to jest niepodległość? Teraz wiem już na pewno!

W przeddzień obchodów Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole odbyły się uroczystości upamiętniające tamte wydarzenia. Klasy 3d i 3a zaprosiły dzieci z klas I-III na apel. W prostych słowach uczniowie wierszem i prozą przekazali młodszym kolegom istotę i historyczne tło odzyskania niepodległości. Wszyscy wspólnie uroczyście odśpiewali Mazurek Dąbrowskiego, a przybyli goście wykonali patriotyczne pieśni – klasy pierwsze „Wojenko, wojenko”, klasy drugie „Przybyli ułani”, zaś klasy trzecie „Szara piechota”. Piękne, odświętne stroje, kokardy, kotyliony oraz aktywny udział wszystkich uczestników apelu sprawiły, że te chwile zapadły nam w serca. Idąc za słowami finałowej piosenki możemy z całą pewnością stwierdzić: 11 listopada 1918 – zapamiętamy już na zawsze!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Written by 

Rafał Migowski