Konkurs ” Patriotyczny Chór Radia Łódź”

 

Z okazji 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Radio Łódź zaprosiło

do wspólnej zabawy uczniów w wieku od 7 do 14 lat, którzy mieli za zadanie zaśpiewać jeden z dwóch utworów: „Przybyli ułani” lub „Szara piechota”. Celem było promowanie i wspieranie wychowania patriotycznego wśród dzieci przez aktywność artystyczną oraz umacnianie świadomości narodowej. Z naszej szkoły udział w konkursie wzięły klasy 2a, 2b, 2c oraz 3d przygotowane przez swoich wychowawców, panią Annę Terpiał- Marchel, Edytę Malinowską, Annę Kępską oraz Barbarę Świder. Z nadesłanych nagrań zmontowano filmy obu utworów, tworząc największy w województwie łódzkim patriotyczny chór. Miło jest nam przekazać, że klasa 2b otrzymała wyróżnienie.

Oba filmy dostępne pod linkami:

Link 1

Link 2

 

 

 

 

 

 

 

Written by 

Rafał Migowski