Wycieczki klasy 3b i 3c

Oj działo się działo! 19 października klasa IIIb i IIIc szukając geometrycznego środka Polski, natrafiła na wieś Konarzew w gminie Piątek. Dzieci szybko przekonały się, jak malowniczy to zakątek Polski. To właśnie tu, wśród łąk i pól, znajduje się urokliwe miejsce, gdzie uprawiana jest wiklina. Pobyt w gospodarstwie rozpoczął się od omówienia rzemiosła wikliniarskiego, pokazie form, narzędzi i wyrobów. Uczniowie mogli spróbować wyplatać proste formy wiklinowe. Ognisko i wspólna zabawa na zakończenie zajęć to kolejna atrakcja, która czekała na dzieci, w tym urokliwym miejscu.

Dnia 5 października klasa IIIb i IIIc wybrała się na wycieczkę do teatru Muzycznego na przedstawienie pt. „Alicja w krainie czarów”. Przez chwilę poczuliśmy się jak Alicja. Wpadliśmy do króliczej nory i wybraliśmy się we wspólną podróż po świecie, w którym nic nie jest takie, jakim się wydaje. Po niesamowitym występie mogliśmy sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie z główną bohaterką.

Written by 

Rafał Migowski