Mikołajki, pieczenie pierników w klasie 8B

Grudzień to okres przedświąteczny, który jest związany z pieczeniem pierniczków i ich zapachem. Uczniowie klasy 8B …
postanowili trochę tego magicznego, świątecznego zapachu wnieść do szkoły. 6 grudnia 2022r. w Mikołajki w naszej szkole miało miejsce wielkie pieczenie świątecznych pierników w sali z programu „Laboratoria Przyszłości” przez ośmioklasistów z wychowawczynią Panią Anetą Adamczyk i mamami uczniów Panią Anetą Minor, Panią Krystyną Nowosielską oraz Panią Katarzyną Leszczyńską. W miłej oraz gwarnej atmosferze uczniowie przygotowali ciasto na pierniki, wałkowali ciasta, wycinali pierniki z foremek, wkładali pierniki do piekarnika, odmierzali czas pieczenia. Ta kulinarna zabawa sprzyjała zacieśnianiu koleżeńskich relacji, więzi między uczniami.
Uczniowie z zajęć wychodzili bardzo zadowoleni, ponieważ mieli okazję nauczyć się w praktyce jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia piec pyszne pierniki. Po ostygnięciu pierniczków wszyscy uczniowie zabrali się za dekorowanie. Pomysłów na najładniej udekorowany piernik było wiele – efekty pracy mogli zobaczyć i posmakować uczniowie, rodzice i nauczyciele.

Written by 

Rafał Migowski