Niech żyje nam górniczy stan!

„Wyobraź sobie zjazd klatką w prawdziwym szybie górniczym z prędkością 6 m/s.

Pomyśl o tym, jakie wrażenie robi zwiedzanie kopalni, która cały czas jest czynna.
Jaki efekt ma wzięcie głębokiego oddechu aromatem naturalnej, kamiennej soli, która liczy sobie 250 mln lat.”

Uczniowie klas 2b i 3d już nie muszą sobie tego wyobrażać!

W piątek 9.12 doświadczyli tego na własnej skórze. Udali się bowiem do Kłodawy, by zgłębić tajniki złóż soli oraz sposobów ich wydobycia. Poznali legendy oraz ciekawostki geologiczne, stąpali po nieczynnych już wyrobiskach soli różowej, która liczy sobie ponad 200 milionów lat, a także przeszli przez „strefę wolnego lizania ścian”, by ustrzec się niebezpiecznego spotkania z postrachem wycieczkowiczów – Draculą. Pogoda na zewnątrz nikogo nie odstraszyła, bo na szlaku, który znajduje się ponad 600 m pod powierzchnią ziemi, panuje komfortowa temperatura ponad 20 o C.

Wszystkim gorąco polecamy zwiedzanie tego wspaniałego miejsca, tym bardziej, że oddychanie przez 3 godziny w tej kopalni ma walory zdrowotne porównywalne z tygodniowym pobytem nad morzem!

Written by 

Rafał Migowski