Wycieczka do Kłodawy

Kopalnia Soli w Kłodawie to największa czynna kopalnia soli kamiennej w kraju, oraz najgłębsza w Polsce podziemna trasa…

turystyczna na poziomie 600 metrów pod ziemią. Kopalnia inna niż pozostałe podziemne trasy turystyczne. Przy okazji zwiedzania podziemi, uczniowie klas 2a i 3a dowiedzieli się jak wydobywana jest sól którą używamy w kuchni. Szlak wycieczkowy przebiega pośród pokładów unikatowej, liczącej ponad 200 mln lat, soli różowej.
Każdy z uczestników wycieczki przeżył zjazd windą na poziom 600 m pod powierzchnią ziemi (windą pędzi z prędkością 6 m/s, co pozostawia człowiekowi niezapomniane wrażenia). W czasie spaceru po Kopali Soli w Kłodawie każdy mógł dotknąć ściany solnej, spotkać Drakulę.
Wycieczka na długo pozostanie w naszych wspomnieniach.

Written by 

Rafał Migowski