Finały IMS w koszykówce

W dniu 2 marca 2023 r. w naszej szkole odbył się Finał Mistrzostw Łodzi – Igrzyska Młodzieży Szkolnej – w koszykówce chłopców.To już drugi raz w tym roku, gdzie mieliśmy okazję gościć Najlepszych Koszykarzy w Łodzi w swojej kategorii wiekowej.W Turnieju finałowym brały udział drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 182, 184, SP M. Gortata oraz Szkoła Katolicka SPSK.Naszą Szkołę reprezentowali:1) Gabryelczyk Szymon2) Jaśpiński Bartłomiej3) Kański Olaf4) Kasprzak Michał5) Kominiak Michał6) Kozimiński Kajetan7) Lerka Jakub8) Snochowski Marcel9) Szymajda Kacper10) Tymiński Tymoteusz11) Waga Stanisław12) Zdzieńkowski BartekWyniki rozegranych meczów:SP M. Gortata – SP 184 67 : 17SP 182 – SPSK 42 : 23SP 184 – SPSK 53 : 37SP M. Gortata – SP 182 65 : 15SP 182 – SP 184 51 : 42SPSK – SP M. Gortata 25 : 61Tytuł Mistrza Łodzi zdobył zespół SMS SP M. Gortata.Walka o II miejsce toczyła się między Naszą Szkołą, a SP 182. Po bardzo emocjonującym meczu, pełnym pięknych akcji i rzutów za 3 pkt, niestety przegrywamy i ostatecznie to właśnie Nasza Szkoła zajmuję najniższe miejsce na podium. IV miejsce zdobyła Szkoła Katolicka.Dla naszej szkoły to wielki sukces, ponieważ po drugim miejscu w ID dokładamy brąz w kategorii starszej.Gratulujemy wszystkim naszym reprezentantom bardzo dobrej gry. Na wyróżnienie zasługuje najlepszy punktujący w naszej drużynie: Marcel Snochowski, który w finałach rzucił 65 punktów ze 112 zdobytych przez chłopaków w finale.Cała drużyna zasługuje na wielkie brawa, ponieważ przechodziła przez bardzo dużą ilość eliminacji, w których ogółem brało udział aż 19 drużyn z całej Łodzi.

Rozdanie dyplomów

Written by 

Rafał Migowski