Spotkanie z muzyką

Drugie spotkanie
z prawdziwą muzyką na żywo
już za nami.

Tym razem uczniowie przy dźwiękach muzyki filmowej mieli okazję poznać kilka instrumentów dętych drewnianych. Spora dawka przyjemnej muzyki okraszona dawką wiedzy, konkursy oraz wspólna gra na instrumentach – tak właśnie pan Paweł prowadzący audycję łączy przyjemne z pożytecznym. Początkowo niepozorny flet prosty zaczarował słuchaczy melodią z „Titanica”. Dowiedzieliśmy się, że jest wiele odmian fletu prostego: sopranowy, altowy, basowy czy najmniejszy flecik o wdzięcznej nazwie sopranino. Muzycy zagrali również na większym flecie poprzecznym – traverso i na okarynie zrobionej z gliny. Muzycy czarowali dźwiękami pióra Jana Sebastiana Bacha, przenieśli nas na „ Most na rzece Kwai” wzbudzając mnóstwo energii i aplauzu. Hitem koncertu okazał się utwór z westernu „Dobry, zły i brzydki”, którego fragmenty wykonano na KAZU – instrumencie wydającym dźwięki o bardzo zaskakującej barwie i brzmieniu, co wywołało rozbawienie wśród słuchaczy. Czekamy niecierpliwie na kolejne spotkanie!