Warsztaty w Muzeum Tradycji Niepodległościowych

Warsztaty w Muzeum Tradycji Niepodległościowych związane z projektem edukacyjnym

  1. „Zbuntowane słowa”.

Nasi wspaniali uczniowie uczęszczający na zajęcia koła historycznego przeczytali książkę Joanny Papuzińskiej pt. „Zbuntowane słowa”, a następnie wybrali się z nauczycielem historii Panią Anetą Adamczyk do Muzeum Tradycji Niepodległościowych na warsztaty dotyczące powyższej lektury, które przybliżyły uczniom historię PRL-u. Uczniowie zostali podzieleni na grupy i poszukiwali na wystawie odpowiedzi na przygotowane przez prowadzącego pytania, a później uczestniczyli w wykładzie dotyczącym historii PRL. Zajęcia były bardzo udane, ciekawe, wzbogaciły wiedzę naszych uczniów. Kolejnym etapem projektu był konkurs na stworzenie komiksu dotyczącego książki pt. „Zbuntowane słowa”. Młodzi artyści mieli za zadanie wyobrazić sobie, że żyli w czasach  PRL-u  i  działali  w  podziemnej  drukarni,  w  której  wykonali  komiks  o  charakterze  propagandowym  wymierzony przeciwko władzy komunistycznej rządzącej w Polsce. Z niecierpliwością czekamy na jego rozstrzygnięcie. Dziękujemy uczniom i rodzicom za zaangażowanie w projekt.

Nauczyciele: Aneta Adamczyk, Sylwia Stolińska

Written by 

Krzysztof Dzierbicki - nauczyciel informatyki w SP 184, webmaster strony sp184lodz.edu.pl, fotograf, edukator.dzierbicki.pl, administrator szkolnej sieci LAN