Półkolonie letnie

W ramach organizacji przez Miasto Łódź wypoczynku dzieci i młodzieży w miejscu zamieszkania w okresie ferii letnich w dniach od 26 czerwca do 7 lipca 2023 roku Szkoła Podstawowa nr 184 w Łodzi realizuje pakiet rozszerzony w formie półkolonii dla dzieci uczęszczających w roku szkolnym 2022/2023 do klas I-VI, zamieszkałych na terenie Miasta Łodzi.

Zajęcia prowadzone będą na terenie szkoły (z wykorzystaniem szkolnej infrastruktury) lub poza nią (kino, teatr, kręgielnia itp.) w godzinach 7-17.

Dodatkowo oferta obejmowała będzie realizację zajęć specjalistycznych, zgodnych z profilem placówki, czyli sportowych z elementami nauki/doskonalenia techniki pływania.

Opłata rodziców za pobyt dziecka wynosi 60 zł dziennie.

Plan dnia:

7:00 – 8:30 – zbiórka/powitanie, sprawdzenie listy obecności, przedstawienie planu dnia, gry i zabawy na dobry początek;

8:30 – II śniadanie (przyniesione przez dzieci);

9:00 – 13:00 –zabawy na terenie szkoły, zajęcia sportowe na świeżym powietrzu z wykorzystaniem zewnętrznej infrastruktury szkoły, w tym placu zabaw, zajęcia plastyczne/ muzyczne/ filmowe, nauka pływania, warsztaty, wyjścia do kina i muzeum;

13:00 – obiad (zupa, drugie danie, kompot) + podwieczorek;

13:30 – 16:00 –zajęcia ruchowo – rekreacyjne, oraz o charakterze edukacyjnym, wyjścia do kina/ sali zabaw/na kręgle/ warsztaty, spotkania z zaproszonymi gośćmi;

16:00 – 17:00 – gry i zabawy w świetlicy, zajęcia wyciszające, podsumowanie dnia.

Jak zapisać dziecko?

Zapisy na półkolonie odbędą się przy wsparciu elektronicznego systemu zgłoszeń. Rejestracja rozpocznie się 17 maja 2023 r. o godz. 12:00 i potrwa do wyczerpania miejsc. Ich liczba jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Rodzic może zgłaszać tylko własne dzieci. Dziecko musi mieszkać w Łodzi i uczyć się w klasach I–VI.

Zapisy na półkolonie krok po kroku:

· Zapoznaj się z instrukcją i z listy dostępnych placówek wybierz tę, która Cię interesuje. · Na stronie link wypełnij formularz dla dedykowanej placówki: wybierz preferowaną placówkę, a następnie podaj datę turnusu, dane kontaktowe oraz liczbę uczestników (własnych dzieci, które chcesz zapisać).

· Jeśli Twoje dziecko zostanie zakwalifikowane na półkolonie, skontaktuje się z Tobą pracownik UMŁ (jeśli potrzebna będzie zmiana miejsca/terminu) lub otrzymasz maila w celu dokończenia rejestracji.

· Kliknij w link otrzymany w mailu

· Wypełnij formularz (drugi krok) podając dane dziecka/dzieci zgodnie z ustaleniami z placówką (musi się zgadzać liczba dzieci i termin).

· Dopiero teraz Twój formularz trafi do placówki, a dziecko będzie miało zagwarantowany udział w wypoczynku.

· Skontaktuj się z placówką, aby zapłacić za półkolonie. Bądź przygotowany na to, że pracownicy szkoły poproszą Cię o dokument potwierdzający zamieszkanie w Łodzi. Może to być np. Karta Łodzianina.

Plik do pobrania: Półkolonie 2023 – wykaz dostępności miejsc w miejskich placówkach edukacyjnych

Written by 

Rafał Migowski