ZAJĘCIA Z MISTRZAMI SPORTU

13 grudnia w naszej szkole odbyło się spotkanie w ramach programu „Kumulacja Aktywności – Zapasy w każdej szkole” oraz pokaz sprawności zapaśniczej z udziałem Mistrzów Sportu.

Zajęcia sportowe poprowadziła Mistrzyni Sportu zapaśniczego trener mgr fizjoterapii Anna Słomińska przy udziale trenera Dawida Romanowicza i Wojciecha Zielińskiego. Gościem specjalnym był Mistrz Olimpijski, wielokrotny medalista mistrzostw świata i Europy – Pan Andrzej Supron, który opowiedział nam o swojej drodze do sukcesu.

Relacja TV3 Łódź z dzisiejszej imprezy sportowej w ramach programu „Kumulacja aktywności. Zapasy w każdej szkole” z udziałem Andrzeja Suprona.


Celem spotkania było przede wszystkim zachęcenie uczniów do uprawiania sportu i regularnych treningów, zaciekawienie sportem olimpijskim, jakim są zapasy, a także pokazanie, że aktywność fizyczna często niweluje bariery i pozwala osiągać sukcesy. Spotkanie to przypomniało również uczniom o różnych ważnych elementach treningu, np. o rozgrzewce, która jest nieodzownym elementem rozpoczęcia ćwiczeń w każdym sporcie.

Zajęcia składały się z kilku części. Mogliśmy zobaczyć pokaz sprawności zarówno małych jak i dorosłych zapaśników, wziąć udział we wspólnym treningu i ćwiczeniach mających na celu integrację wszystkich dzieci i obejrzeć medale. Na zakończenie spotkania zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.

Written by 

Krzysztof Dzierbicki - nauczyciel informatyki w SP 184, webmaster strony sp184lodz.edu.pl, fotograf, edukator.dzierbicki.pl, administrator szkolnej sieci LAN