Projekt międzyprzedmiotowy

W ramach kształcenia kompetencji kluczowych…

uczniów w szkole zrealizowany był projekt międzyprzedmiotowy z języka angielskiego i informatyki.
W projekcie uczestniczyli uczniowie klasy 6c pod opieką nauczycieli j. angielskiego p. Moniki Misiak, p. Aleksandry Jaśkiewicz oraz informatyki p. Krzysztofa Dzierbickiego.

Pierwszym etapem realizacji było przetłumaczenie przez Adriannę Kamińską i Huberta Eustachiewicza z języka angielskiego instrukcji obsługi programu do tworzenia prezentacji multimedialnych „Prezi”. Następnie uczniowie klasy 6c w oparciu o przetłumaczoną instrukcje uczyli się obsługi nowego programu, tworząc prezentację.

W wyniku wspólnych działań uczniowie poznali i nauczyli się nowego słownictwa, doskonalili umiejętności dotyczące tłumaczenia tekstu, a zdobytą w ten sposób wiedze  wykorzystali w praktyce poszerzając swoje umiejętności informatyczne tworząc prezentacje multimedialne w nowym programie.

projekt Ady

projekt Huberta